Jeugd- en Jongerenwerker

Jeugd- en Jongerenwerker

Baptisten Gemeente Enkhuizen Enkhuizen
Parttime
Non-profit
Plaatsingsdatum vacature: 17-05-2023

Volledige vacature

Bent je gepassioneerd over het werken met jongeren en wil je een verschil maken in de levens van de jeugd? Dan is deze vacature voor Jeugdwerker (0,6 FTE) precies wat je zoekt! We zoeken een enthousiaste en toegewijde jeugdwerker die zich wil inzetten voor het ondersteunen en begeleiden van onze jeugdleden. 

Je zal een belangrijke rol vervullen in het stimuleren van hun geloof en het opbouwen van relaties. Daarnaast help je bij het creëren van een positieve gemeenschap die gebaseerd is op christelijke waarden. 

Wie wij zijn
De Vrije Baptisten Gemeente in Enkhuizen is een groeiende streekgemeente met ongeveer 450 aangesloten personen. Wij dienen de regio tussen Enkhuizen en Hoorn. Kinderwerk en jeugdwerk heeft een belangrijke plaats in onze gemeente, wat zich vertaalt in een groot aantal kinderen en jongeren. We hebben een voorganger (1 fte) en medewerker bedrijfsbureau (0,4 fte).

Missie
Onze missie is: Passie voor Jezus, en Hart voor mensen. De Here Jezus zegt: “Ik ben de Weg, de Waarheid en het Leven, niemand komt tot de Vader dan door Mij.” De Here Jezus heeft de Weg vrijgemaakt naar God. Hij is de Weg in ons leven. Jezus maakt ons de Waarheid bekend. Mensen zoeken naar waarheid en in Jezus vinden we de Waarheid. Veel mensen zijn op zoek naar het doel van het leven en in Jezus ontvangen we het Leven. Leven in overvloed! In Jezus vinden we het doel van ons leven, onze bestemming in dit leven en het leven dat komen gaat. 

Wat ga je doen? 
Als jeugdwerker heb je een breed pakket aan taken waarbij je nauw samenwerkt met de voorganger en medewerker bedrijfsbureau. Samen met je directe collega’s, team van vrijwilligers en de Oudstenraad bouw je aan de toekomst van onze Gemeente. Je richt je primair op het ondersteunen en begeleiden van jongeren (12-25) en helpt ze bij het ontwikkelen van hun geloof en identiteit in Christus.

Onderstaande taken spreken je aan: 

 • Optrekken met jongeren en ze helpen groeien naar discipelschap
 • Begeleiden en coachen van jeugd en het team van jeugdleiders
 • Organiseren, ondersteunen en leidinggeven aan activiteiten
 • Ontwikkelen van een jaarplan en meerjarenplan
 • Periodiek overleg over de voortgang met de jongerenwerkers

Wat verwachten we?

 • Een levend geloof in Jezus Christus, zichtbaar binnen en buiten de Gemeente
 • Op bekering gedoopt en onderschrijft het gedachtengoed van de VBGE
 • Betrokken in de Gemeente met een naar buiten gerichte focus
 • Affiniteit met jongeren vanaf 12 jaar
 • In staat activiteiten te initiëren en jongeren te betrekken
 • Teamwerker, coach en aanjager die mensen in beweging brengt
 • Communiceert makkelijk en verbindt generaties
 • Relevante werkervaring
 • HBO denk- en werkniveau
 • Een theologische opleiding is een pré maar geen vereiste 

Wat mag je van ons verwachten?

 • Een uitdagende en afwisselende functie
 • Vrijheid om je werk te organiseren en initiatief te nemen
 • We volgen de Arbeidsvoorwaardenregeling van de Unie-ABC
 • Ruimte voor nieuwe ideeën
 • Aandacht voor persoonlijke ontwikkeling en groei 

Solliciteren
Ben je enthousiast geworden over deze vacature? Dan ontvangen we graag je schriftelijke motivatie en CV. Deze mag je per e-mail versturen naar oudstenraad@baptistenenkhuizen.nl

Wil je meer informatie of heb je vragen naar aanleiding van de vacature? We helpen je graag verder. Mail ons of stel je vragen rechtstreeks aan Mathias Drenth (Voorzitter) 06-20475742 of Cees Hanemaaijer (Voorganger) via 06-36143392.

Baptisten Gemeente Enkhuizen

E-mailadres: oudstenraad@baptistenenkhuizen.nl

Adres:
Boendersveld 3
1602 DK Enkhuizen